FlexihsKromozom İndeksiEndikasyon İndeksi

FlexISH®

Genel Bilgi

FlexISH® ürünleri kromozomal bozuklukların çeşitli örneklerde Floresan in situ Hibridizasyon (FISH) ile tespit edlimesi için tasarlanmıştır. FlexISH® ürünleri kişisel ihtiyaçlarınıza göre hibridizasyon süresini değiştirerek 1 günlük (2 saat hübridizasyon) veya 2 günlük (gece boyu hibridizasyon) protokoller arasında seçim yapma esnekliği sunar!

FlexISH® FISH uygulamalarınıza esneklik kazandırır

  • FlexISH® zaman ve laboratuvar yönetimi bakımından esnekliğinizi en yüksek seviyeye çıkarır. Hibridizasyon süresi 2 saat ile gece boyu arasında değiştirilebilir.
  • 37°C hibridizasyon sıcaklığı ile FlexISH® protokolü patoloji laboratuvarlarının rutin iş akışına tamamen uygundur.
  • Yakın zamanlı bir karşılaştırma çalışmasında gece boyu ve kısa hibridizasyon süreleri FlexISH®, ZytoLight® ve PathVysion ERBB2 probları ile elde edilen FISH sonuçları arasında mükemmel korelasyon gösterdi1.
  • Kısa hibridizasyon süresi performansı, örnek kalitesini veya tanı sonucunu etkilemez 1.

Yöntemin Tanımı ve FlexISH® Florokromları

ZytoLight® sisteminde doğrudan işaretli FISH probları kullanılır. Problar floresan mikroskobunda uygun filtre setleri kullanılarak görüntülenir. Mikroskobun lambasından çıkan tam-spektrumlu ışık, uyarıcı (exiter) filtre sayesinde spesifik olarak probun floroforunu uyarmak için tanımlanan dalga boyuna indirgenir. Bu ışık bir dikronik aynadan örneğin üzerine yansıtılır. Florofor, aynadan geçen daha uzun dalga boylu ışık yayar. Son olarak, bir bariyer filtre yayılan ışığı önceden tanımlanmış görüntülenebilir bir dalga boyuna indirger.

FISH analizlerini esas olarak iki faktör etkiler:

  • FISH problarının florokromları
  • Uygun filtre setleri

Uygun filtre setleri hakkında net bilgi almak için lütfen yerel dağıtıcınız ile iletişime geçiniz.

FlexISH® Kitleri – Elverişli Çözümler

Tüm FlexISH® FISH probları

  • FFPE örneklerde FISH analizleri için FlexISH-Doku Uygulama Kiti (Z-2182-5/-20) İle birlikte kullanılabilir.

Zytolight Kromozom List

Tab content